HATEBREED/CZECH FAN SITE

Historie

Klíčovými slovy pro pochopení této skupiny jsou tyto slova:

>> přímočarost, agresivita, metalcore, nasranost, nasazení, brutalita, práce.

 

>> ZAKLÁDAJÍCÍ SESTAVA:

Jamey Jasta

Dave Russo

Larry Dwyer

Chris Beattie

>> DNEŠNÍ SESTAVA:

ZDE

1994 – 1996 

Zrození, Těžké začátky

 

Hardcorová (metalcorová) skupina HATEBREED byla založena okolo roku 1994, v tomto roce o sobě nechala slyšet prvními demosnímky a EP. Kapela založená v Connecticutu (USA)(ve městech New Haven a Bridgeport) se začíná vyznačovat dosti tvrdou, brutální hudbou a texty o násilí apd.

Právě v tomto období se kapela snáží alespoň trochu prorazit a vydává různé demosníky a EP. Pro HATEBREED je tohle asi jako pro každou jinou kapelu velmi těžké období. Kdo by si v té době pomyslel, že tato skupina někdy vydá album jako je např.:Supremacy a že je budou poslouchat miliony lidí po celém světě. Skupina i přesto nenechává prášit na své nástroje a těžce dře ve zkušebně. Po nějaké době přichází „Under The Knife“, které se už definitivně dostává do povědomí veřejnosti!!!

 

 

 

1997 – 2001

Ohromný katapult jménem „Satisfaction is the Death of Desire“

 

Kapela připravuje další songy na další počin. Tím počinem se stává v roce 97 album „Satisfaction is the Death of Desire“, které tuto kapelu „vycentrovalo“ opravdu dost vysoko. O kapelu se začínalo zajímat čim dal tím víc lidí. Na HATEBREED koncerty začínají chodit davy bláznivých fanoušků, kteří kupují toto skvělé album. Kapela se stává lídrem ve svém žánru! Následující roky se tedy pak bez pochyb nesly ve znamení stovek koncertů, mezi nimiž nechybí ani turné po boku velikánů jako jsou SLAYER, ENTOMBED, NAPALM DEATH nebo MASTODON, což pro HATEBREED bylo ohromnou zkušeností a zároveň si mohli zahrát se svými oblíbenými kapely...

 

 

 2002 

Nábor dalších fanoušků

 

Ano takhle by se dalo popsat toto období, jako by bylo účelem HATEBREED tvořit pořád lepší a lepší CD. Když už si HATEBREED zahráli tak skvělé turné, museli udělat další desku na kterou tentokrát čekalo mnohem více lidí než na předešlé desky. Tím albem o kterém mluvím je „nadupané“ album „Perseverance“ vydané u Universal Records.  Album si získává další příznivce a HATEBREED poslouchá čim dál více lidí v zahraničí!

 

 

 2003 - 2005

Zásobování HARDCOREM!!!

 

Uplynul rok od alba„Perseverance“ a HATEBREED představuje další krutou desku s názvem „The Rise of Brutality“. Fanoušci jsou štěstím bez sebe, že hned další rok už mají v radiích další brutální desku. Touto deskou opět HATEBREED jdou směrem kupředu a už jsou známou kapelou snad ve všech koutech světa!!! Koncerty v zahraničí už jsou samozřejmostí.

 

 

 2006 – 2008

Velikání vydávají CD a DVD!!!

 

 

 

 

 

Píše se rok 2006 a nedočkavé masy si kupují nové a podle mého názoru asi nejlepší album od HATEBREED „Supremacy“! Na nové desce se představí i nový kytarysta Frank Novinec (ex-Terror, ex-Ringworm). Album je propracované, brutální – to se fanouškům líbí.

Píše se rok 2007 a HATEBREED stále dominují. I přes všechny dosažené úspěchy, hrají stále ten krutý HC a na podiích nechávají vždy 100%, nechtějí se upínat k jiným stylům(žánrům), ale pořád se snaží hrát HC, což v dnešní době dělá málo která kapela.Právě v této době se představují už i v České Republice v klasické sestavě: Jamey Jasta – řev, Frank Novinec – kytara, Chris Beattie – basa, Matt Byrne – bicí, Sean Martin – kytara. Pro mnohé české fandy je to nezapomenutelný zážitek.

V roce 08 rozjíždí turné na podporu historicky prvního DVD HATEBREED LIVE DOMINANCE. Jedná se o skvělý živý koncert z Detroitu…

 

 


2009-???

HATEBREED VZDÁVAJÍ HOLD SVÝM VZORŮM
Ano, tak by se dala nazvat další deska z dílny, těchto amerických "borců" s názvem "For The Lions"!!! Album vychází 5. května a obsahuje 18 coverů kapel, které nejvíce skupinu Hatebreed ovlivnili.
Někteří lidé tovzali dobře, jiní to vzali tak, že si chtějí Hatebreed co nejvíce "nahrabat", ať je to tak, či jinak pro nás fanoušky je nejhlavnější, že Hatebreed rozjíždí další turné se staro-novým kytaristou Waynem Lozinakem, který nahradil Seana Martina!!! Sean Martin odchází z neznámých důvodů se slovy: "Jamey, Chris, Matt a Frank budou i nadále moji nejbližší přátelé. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům Hatebreed i samotné kapele Hatebreed!!! ". Clapci objíždí festivaly tipu Download Festival v Anglii a mezi obrovskými koncerty a festivaly nebude chybět ani naše Česká zemička...